flaga polski   flaga wielkiej brytanii
Strona główna
Slide
Aktualności

Plakat promujący projekt o śląskich tradycjach. Zawiera informacje o publikacji na temat wielokulturowości Śląska. W dolnej części znajduje się zdjęcie kobiety w tradycyjnym stroju górniczym stojącej przy stalowej konstrukcji. Na dole widoczne są logotypy partnerów i informacja o dofinansowaniu projektu.Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem opracuje i wyda publikację poświęconą wielokulturowości województwa śląskiego w wersji transparentnej z 8 rycinami.

Druk transparenty polega na tym, że litery w brajlu są wytłoczone na tle liter czarnodrukowych. Czcionka zastosowana do wydruku klasycznego jest powiększona, co ułatwia odczytanie tekstu osobom z dysfunkcją wzroku. Dzięki zastosowaniu metody druku transparentnego z publikacji mogą korzystać osoby niewidome, które znają alfabet brajla oraz osoby słabowidzące.

Celem zadania, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, jest promowanie publikacji związanych z kultywowaniem materialnego i niematerialnego dziedzictwa województwa śląskiego.

Publikacja będzie zawierać opisy i grafiki dotyczące najbardziej fascynujących miejsc takich jak - muzea i skanseny, obiekty sakralne, zabytki techniki (obiekty związane z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym) oraz unikalne walory przyrodnicze.

Zadanie pt. Śląskie tradycje dostępne dla wszystkich dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – Departament Kultury.

----

W ramach projektu wydaliśmy wyjątkową publikację "Śląskie tradycje dostępne dla wszystkich", poświęconą wielokulturowości województwa śląskiego.

💡 Co wyróżnia tę książkę?
Zastosowaliśmy druk transparentny, który umożliwia korzystanie z publikacji zarówno osobom niewidomym (litery Braille’a), jak i słabowidzącym (powiększona czcionka).

📚 Co znajdziecie w środku?

  • Opisy i grafiki przedstawiające fascynujące miejsca województwa śląskiego:
    • Muzea i skanseny
    • Obiekty sakralne
    • Zabytki techniki (m.in. związane z górnictwem, hutnictwem czy kolejnictwem)
    • Walory przyrodnicze

🔎 Dodatkowo, książka zawiera 8 rycin, które wzbogacają opisy i pozwalają lepiej poznać śląskie tradycje.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Śląskie tradycje dostępne dla wszystkich”, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – Departament Kultury.